Průzkum odhaluje, že 73 % respondentů připouští, že pro zlepšení DevSecOps procesů lze udělat více a zdůrazňuje společné rysy těch podniků, které v této oblasti dosahují úspěchy.

Průzkum, který provedla Insight Avenue a sponzoroval Progress Software, měl za cíl odhalit skutečný stav adopce DevOps a DevSecOps procesů – od byznys priorit po adopci podpůrných technologií, přes nedostatek investic, nedostatky ve firemní kultuře včetně běžných úskalí až po úspěchy sdílené podniky po celem světě.

Mezi významná zjištění z průzkumu patří:

  • Mnoho společností zaostává v dosahování svých cílů DevOps a DevSecOps: 73 % organizací uvedlo, že by mohly dělat více, 76 % uznává, že musí být strategičtější, pokud jde o správu DevSecOps, a 17 % se stále považuje za průzkumné a důkazní- fáze konceptu.
  • Zabezpečení je hnacím motorem číslo jedna za většinou implementací DevOps a DevSecOps. Přesto pouze 30 % cítí jistotu v úrovni spolupráce mezi securitou a vývojem, 86 % má problémy ve svých současných přístupech k zabezpečení a 51 % přiznává, že plně nerozumí tomu, jak zabezpečení zapadá do koncepce DevSecOps.
  • Firemní kultura je největší překážkou úspěchu DevOps a DevSecOps. Ve skutečnosti 71 % respondentů souhlasilo s tím, že tato oblast je největší překážkou pokroku při zavádění DevSecOps, ale pouze 16 % upřednostňuje firemní kulturu jako oblast, kterou je třeba v příštích 12–18 měsících optimalizovat.

Plnou verzi průzkumu naleznete zde.


Nahoru